Podsumowanie działań podczas długiego czerwcowego weekendu - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Podsumowanie działań podczas długiego czerwcowego weekendu

W okresie prowadzonych działań w związku z długim weekendem związanym ze Świętem Bożego Ciała, w dniach od 2 do 6 czerwca na drogach powiatu limanowskiego doszło do 3 wypadków drogowych i 18 kolizji.

Każdy długi weekend to dla policjantów czas intensywnej pracy. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz zwracali uwagę na pieszych uczestników ruchu drogowego. Od minionego wtorku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do 3 wypadków, w których obrażenia odniósł 14-letni rowerzysta i dwóch motocyklistów. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali także 18 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista został zatrzymany 2 czerwca w Mszanie Dolnej. Badanie kierującego samochodem marki Toyota wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a następnie został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Nowym Sączu.

Dlatego Policja apeluje o dostosowanie prędkość i rozwagę. Każdy wypadek to tragedia dla osób poszkodowanych i ich rodzin. Korzystajmy z drogi w taki sposób, aby nikomu nie wyrządzić krzywdy.