Aktualności

Policjanci i żołnierze WOT podczas wspólnych działań w związku z pandemią

Od kilku dni policjanci wraz z żołnierzami wojsk obrony terytorialnej sprawdzają przestrzeganie zasad kwarantanny domowej przez mieszkańców powiatu limanowskiego, będącego w strefie czerwonej.

Policyjne patrole codziennie sprawdzają jak mieszkańcy respektują obowiązujące obostrzenia związane z koronawirusem. Obecnie powiat limanowski znajduje się w czerwonej strefie, gdzie już niemal 900 osób zostało objętych  kwarantanną. Dlatego też, od kilku dni małopolscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają limanowskich policjantów. Do wspólnych działań oddelegowano 5 żołnierzy, których można spotkać podczas wspólnych patroli z policjantami na terenie całego powiatu limanowskiego. Policjanci wspólnie z żołnierzami WOT kontrolują, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. Mundurowi sprawdzają również czy takie osoby nie potrzebują pomocy.
 
Apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się odpowiedzialnie oraz przestrzegali zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii. Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi grzywna do 30 tys. złotych.