Policjanci znaleźli w jednym z domów plantację konopi - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Policjanci znaleźli w jednym z domów plantację konopi

W minionym tygodniu policjanci kryminalni z Limanowej znaleźli plantację konopi innej niż włóknista, która była zorganizowana przez dwójkę młodych osób w nowobudowanym domu na terenie na terenie gminy Jodłownik. Policjanci znaleźli konopie w różnej fazie wzrostu, susz marihuany i amfetaminę.


10 lutego br.  policjanci Wydziału Kryminalnego limanowskiej komendy   zatrzymali dwie osoby podejrzewane o uprawę marihuany oraz posiadanie i handel narkotykami, tj. 26-letniego mężczyznę oraz jego 19-letnią partnerkę. W ich domu znaleziono 38 sztuk  konopi w różnej fazie wzrostu, ponad 200 gramów suszu marihuany oraz kilka gramów amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu znajdował się  profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi taki jak namiot, lampy grzewcze oraz wentylator kanałowy. Zatrzymani  usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania środków odurzających.
Prokurator Rejonowej w Limanowej wobec podejrzanych  zastosował dozór policyjny wraz z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Na poczet grożących podejrzanym  kar zabezpieczono ich  samochód o wartości 12.000 zł oraz gotówkę w kwocie ponad 3 tysięcy złotych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.