Policjanci egzekwują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Policjanci egzekwują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń

Każdego dnia mundurowi dbają o przestrzeganie przez mieszkańców zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w związku z pandemią. Policjanci sprawdzają nie tylko, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

 
Policyjne patrole nieustannie sprawdzają jak respektowane są nakazy i ograniczenia. Pomimo nieustannych apeli każdego dnia funkcjonariusze ujawniają kilkanaście osób które lekceważą obowiązujące przepisy. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni policjanci wylegitymowali 70 osób, które niestosowały się do obowiązku noszenia maseczki. Warto podkreślić, że wprowadzone obostrzenia mają nam wszystkim pomóc w walce z koronawirusem i nie są przeciwko społeczeństwu.
Nie narażajmy nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.
Skuteczna walka z wirusem możliwa jest jednak tylko poprzez mobilizację nas wszystkich dlatego policjanci będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

Aktualne zasady bezpieczeństwa, obowiązujące do 9 kwietnia, można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa