Podsumowanie Wielkanocnych działań na limanowszczyźnie - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Podsumowanie Wielkanocnych działań na limanowszczyźnie

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, policjanci prowadzili wzmożone działania „Wielkanoc 2021”.

W ciągu czterech dni działań, na drogach powiatu limanowskiego doszło do 6 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci w dniach od 2-5 kwietnia skontrolowali 129 kierujących. Łącznie ujawnili 91 wykroczeń, w tym 40 wykroczeń dot. przekroczenia prędkości.
Niechlubnym rekordzistą był 64-letni kierujący oplem. Mężczyznę 5 kwietnia 2021 o godz. 9:00 w Limanowej na ul. Łososińskiej mundurowi zatrzymali ponieważ jechał z prędkością 121 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzali, czy na terenie naszego powiatu przestrzegane są obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Mundurowi skontrolowali ujawnili ponad 90 osób, które nie respektowały obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzegani publicznej.
Osoby, które nie będą stosować się do przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Apelujemy o rozsądek i rozwagę!