Akcja "Znicz 2018" w Limanowej i zmiany w organizacji ruchu

Akcja "Znicz 2018" w Limanowej i zmiany w organizacji ruchu

Od 31 października do 4 listopada br. w ramach akcji ZNICZ 2018 funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W trakcie działań na drogach policjanci będą realizować zadania dotyczące w szczególności:

  • utrzymania płynności ruchu,
  • eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących,
  • właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów,
  • przestrzegania ograniczeń prędkości,
  • stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze obejmą również swoim nadzorem miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. Czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu informacji o zmianach w organizacji ruchu.  

Plan organizacji ruchu w Limnowej jest identyczny jak w roku ubiegłym i tak w godzinach od 7.00 do 17.00 dnia 1 listopada 2018 r zamknięty dla ruchu pojazdów jest odcinek ulicy Księdza   Łazarskiego  od skrzyżowania z ul. Mordarskiego do skrzyżowania z ul. Szwedzką. Od ulicy Płk. Jońca w kierunku ul. Księdza Łazarskiego można będzie dojechać do wysokości parkingu prywatnego za mostkiem a dalszy odcinek tej drogi do skrzyżowania z ul. Szwedzką będzie zamknięty dla ruchu pojazdów. Cała ulica Szwedzka będzie wyłączona dla ruchu pojazdów.  Ulica Janusza Kusocińskiego będzie otwarta dla ruchu samochodowego  jednokierunkowo od ul. Płk. Jońca do ul. Krakowskiej . Ruch pojazdów po ulicy Bronisława Czecha od ulicy Krakowskiej odbywać się będzie do skrzyżowania z ulicą Owocową a dalszy odcinek tej drogi będzie wyłączony dla ruchu pojazdów. Ulicą Bronisława Czecha od strony ulicy Grunwaldzkiej można dojechać do wysokości skrzyżowania z mostem na wysokości Cmentarza Komunalnego , dalszy odcinek drogi będzie udostępniony wyłącznie dla ruchu pieszych. Bezpieczeństwo wszystkich którzy chcą godnie uczestniczyć w obchodach Dnia Wszystkich Świętych wymaga  szczególnej ostrożności dlatego prosimy o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących w tym dniu znaków na drogach oraz poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek.

(UM Limanowa)

 

W Mszanie Dolnej w godzinach 11.00-16.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Ks. Józefa Stabrawy (dawna Cmentarna). Prosimy również kierowców, by respektowali "zakaz parkowania" po prawej stronie ul. Leśnej (jadąc od Rynku). Parkować na tej ulicy można jedynie po jej lewej stronie.

(UM Mszana Dolna)

foto: policja.pl