Limanowa. Pijany kierowca miał przy sobie marihuanę, a w domu uprawę konopi.

Limanowa. Pijany kierowca miał przy sobie marihuanę, a w domu uprawę konopi.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, posiadanie i udostępnianie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich odpowie 31-letni mieszkaniec gminy Limanowa. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej.

14 maja 2020 roku około godz. 1:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Okazało się, że 31-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas przeprowadzanej kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim również środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli i zabezpieczyli ponad 470 g suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy konopi indyjskich, a także 11 opakowań z nasionami. W toku dalszych czynności ujawniono również uprawę nielegalnych roślin. Było to kilkanaście krzewów w różnych fazach wzrostu o wysokości od ok. 1 do 1,5 metra.

Mężczyzna usłyszał  zarzuty posiadania środków odurzających, udzielania tych środków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uprawy konopi indyjskich.  31-latek odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym, będąc w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.