Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Dzisiaj (27.08.18) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów.

Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Gościem uroczystości był Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 28 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.  Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

28 nowo przyjętych policjantów trafi do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie: do Wydziału Konwojowego 12 osób, 1 osoba zasili szeregi Komisariatu Autostradowego, a 15 funkcjonariuszy rozpocznie służbę w  Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

To piąte  przyjęcie policjantów do małopolskiego garnizonu. W tym roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie już 203 osoby.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.