Aktualności

Ponad 4 tysiące małopolskich policjantów zaszczepiło się przeciw COVID-19

Małopolska Policja koordynowała szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 w naszym województwie (poza wojskiem). Pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zostało zaszczepionych 10 253 mundurowych, w tym 4 335 policjantów.

24 marca br., w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Policjanci z  garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia 25 marca br. W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw.  pierwszej linii. W szpitalu na Galla szczepili się policjanci z komend wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki.  Proces szczepień małopolskich policjantów odbywał się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie wstrzyknięto szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego.   Natomiast, w szpitalu w Chrzanowie szczepili się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic. W kolejnych dniach szczepili się także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego - w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu.  Szczepienia przebiegały bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas a funkcjonariuszom wyznaczono już termin szczepień drugą dawką.

Małopolska Policja koordynowała szczepienia także innych służb mundurowych w naszym województwie (poza wojskiem). W sumie pierwszą dawką szczepionki, do dnia 8 maja br. zaszczepiło się 10 253 funkcjonariuszy z Małopolski,  m.in. z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowego Czerwonego Krzyża, straży gminnych i miejskich, Służby Celno-Skarbowej a także ratowników górskich oraz wodnych i oczywiście policjanci (4335 funkcjonariuszy co stanowi 56 % zatrudnionych).  Część mundurowych (m.in. niedawnych ozdrowieńców) będzie się szczepić w późniejszym terminie.    

Poddanie przedstawicieli służb szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie ale także o bezpieczeństwo i ochronę obywateli, z którymi funkcjonariusze mają kontakt podczas zdarzeń, wypadków czy interwencji.