Pożegnanie śp. asp. sztab. Marka Kokota - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Pożegnanie śp. asp. sztab. Marka Kokota

Dzisiaj o godzinie 12 odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego Kolegi, śp. aspiranta sztabowego Marka Kokota, funkcjonariusza Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Stróża prawa pożegnali najbliżsi oraz środowisko policyjne na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie i Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu.

Wszyscy z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, śp. asp. sztab. Marka Kokota. Dziś o godzinie 12 w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej została odprawiona msza święta pogrzebowa, podczas której Rodzina, Przyjaciele oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji pożegnali Zmarłego. Nabożeństwo koncelebrował ks. dr Kazimierz Fąfara, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Policji. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział również Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie - insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu - mł. insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej - podinsp. Tomasz Florek oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej - Marcin Gołuszka. Zgodnie z ceremoniałem w uroczystości uczestniczyła policyjna asysta honorowa.

Podczas nabożeństwa żałobnego szef sądeckich policjantów zabrał głos i przekazał Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia, jednocześnie zapewniając o wsparciu i pomocy w tym trudnym dla nich momencie. „Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ogromnym ciosem. Nigdy nie można się na nią przygotować, tym bardziej jeśli przychodzi nagle… Odszedł od nas rzetelny, pracowity, bardzo zaangażowany w służbę funkcjonariusz. Pragnę podkreślić, że żegnamy dziś nie tylko wzorowego policjanta, ale przede wszystkim dobrego człowieka. Koleżeńskiego, zawsze uśmiechniętego, służącego pomocą i wsparciem, interesującego się losem ludzi, których spotykał na swojej drodze. Będziemy go wspominać jako życzliwą osobę, na którą zawsze można było liczyć. Cześć Jego pamięci!” - tak o zmarłym policjancie mówił Komendant Dymura.

Po mszy świętej urna z prochami Zmarłego została odprowadzona na cmentarz parafialny. W ostatniej drodze śp. asp. sztab. Markowi Kokotowi, obok pogrążonej w bólu Rodziny i Przyjaciół, towarzyszyli również funkcjonariusze w asyście honorowej. By uczcić pamięć zmarłego policjanta włączone zostały sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozach policyjnych oraz wozach Ochotniczej Straży Pożarnej.


Asp. sztab. Marek Kokot zmarł w nocy z 9 na 10 maja 2021 roku w wieku 45 lat. Pozostawił żonę oraz trzy córki. W szeregi Policji wstąpił w 1996 roku, gdzie przepracował blisko 25 lat. Pełnił służbę zarówno w pionie prewencji, jak i w pionie kryminalnym. Niemal od początku związany był z Komisariatem Policji w Łososinie Dolnej, gdzie od 2007 roku był detektywem Zespołu Kryminalnego. Za sumienną służbę Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi był wielokrotnie nagradzany. W uznaniu dla zasług i osiągnięć służbowych został pośmiertnie uhonorowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Śp. asp. sztab. Marek Kokot był również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.

Choć odszedł na wieczną służbę, na zawsze pozostanie w naszej pamięci...