Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2021 - Aktualności - KPP w Limanowej

Aktualności

Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2021

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Małopolska Policji przygotowała wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.


Sądeccy policjanci dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżającej autokarem na wakacje, przed wyjazdem sprawdzą stan techniczny i wyposażenie pojazdu, uprawnienia kierującego oraz jego trzeźwość. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłosić policjantom co najmniej 48 przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61.

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać:

  • dokładną datę i czas planowanego wyjazdu (autokar na miejsce kontroli powinien być podstawiony co najmniej 30 minut przed planowanym wyjazdem),
  • nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru,
  • dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Tradycyjnie punktem kontrolnym będzie zatoka autobusowa przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu, gdzie po ustalonym z policjantami terminie należy podjechać autokarem.

Pliki do pobrania

  • 14.01 KB
    wykaz punktów kontroli