Aktualności

Tragiczny początek wakacji na drogach powiatu limanowskiego

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 25 czerwca br.w Limanowej. Młody mężczyzna potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Na „Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, w Małopolsce pojawił się pierwszy czarny punkt.

 
Niestety na policyjnej „Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, w Małopolsce pojawił się pierwszy czarny punkt. ( https://policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Policyjna-mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-Wakacje-2021.html  ).
Do wypadku doszło w piątek (25.06.br.) około godz. 22:20 w Limanowej na ul. Bronisława Czecha. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW potrącił 49-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych. Poszkodowany w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.
19-letni kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie Policji. Pojazd którym kierował, został zabezpieczony procesowo do czynności z udziałem biegłego. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wspólnie z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych pracowali na miejscu zdarzenia by wyjaśnić okoliczności tego tragicznego wypadku. 26 czerwca br. Prokurator Rejonowy w Limanowej przedstawił mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Śledztwo jest w toku a sprawa będzie miała sądowy finał. 
Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

 

Powrót na górę strony