Aktualności

Bezpieczny motocyklista

4 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej przeprowadzą działania "Bezpieczny motocyklista".

Działania maja na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci biorący udział w działaniach obejmą szczególnym nadzorem drogi, na których zanotowano najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.
Celem akcji jest reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez motocyklistów, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz eliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie lub niedopuszczonych do ruchu. Mundurowi będą również monitorować miejsca grupowania się motocyklistów oraz organizowania nielegalnych wyścigów.
Podczas działań policjanci będą również promować projekt "Pomarańczowa kropka" skierowany do motocyklistów.
W ramach przedmiotowego projektu motocyklistom zostaną rozdane darmowe karty medyczne, które należy wypełnić i umieścić w poszyciu kasku motocyklowego. Razem z kartą kierowcy otrzymają naklejkę pomarańczowej kropki, która jest wykonana z materiału odpornego na uszkodzenia i wilgoć. W razie wypadku wskaże ona miejsce gdzie jest karta i tym samym dostarczy służbom medycznym niezbędnych informacji, które mogą uratować życie.
Szczegóły projektu : https://www.gov.pl/web/kppsp-nowy-targ/startuje-projekt-pomaranczowa-kropka
Powrót na górę strony