Aktualności

Policjanci z Limanowej na obozie szkoleniowym klas mundurowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wzięli udział w obozie szkoleniowym dla klas o profilach mundurowych z XVIII Liceum Ogólnokształcącego z Lublina. Funkcjonariusze omówili uczestnikom obozu specyfikę służby w Policji i zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej spotkali się z uczniami klas mundurowych na obozie zorganizowanym w miejscowości Zalesie. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat pracy policjanta, przybliżyli specyfikę służby w różnych komórkach. Następnie policjanci przeprowadzili z uczniami zajęcia praktyczne, podczas których omówili wszystkie czynności jakie wykonuje grupa dochodzeniowo - śledcza na miejscu zdarzenia. Dzięki takim zajęciom młodzież mogła zgłębić swoją wiedzę z zakresy kryminalistyki szczególnie śladów, ich klasyfikacji oraz metod zabezpieczania.


Na zakończenie mundurowi zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. Omówili informacje dotyczące procesu rekrutacji oraz  wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby.
  • policjant stoi bez munduru pokazuje druk protokołu
  • policjant kuca przed manekinem i wskazuje ślady
  • zdjęcie grupowe uczniowie i policjanci na zewnątrz wszyscy stoją
Powrót na górę strony