Dzięki wspólnym działaniom służb ratunkowych uratowano kolejne życie
W miejscowości Łostówka, miała miejsce dramatyczna akcja poszukiwawcza, która zaangażowała ogromne siły służby ratunkowych. 84-letnia mieszkanka wsi popołudniu wyszła z domu i nie wróciła. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy policji, straż pożarną, członków Grup Poszukiwawczych oraz ratowników GOPR. Po całonocnych poszukiwaniach kobieta rano została odnaleziona.
Do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej wczoraj wieczorem zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jej 84-letna krewna popołudniu wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania. Kobieta była zaniepokojona. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Akcja rozpoczęła się po zmroku, co dodatkowo utrudniało działania służb. Całą noc przeszukiwano okoliczne tereny, lasy oraz nieużytki, a także budynki i miejsca, w których mogła się znajdować zaginiona. W działaniach uczestniczyło ponad 100 policjantów, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych, ratownicy z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy z zaangażowaniem i determinacją starali się odnaleźć kobietę.
Dzięki współpracy wszystkich służb, koło godz. 9:00 nadeszła długo oczekiwana wiadomość. Zaginiona 84-latka została odnaleziona i została zabrana do szpitala.
To wydarzenie pokazuje, jak ważna jest współpraca różnych służb oraz zaangażowanie społeczności lokalnej w sytuacjach kryzysowych. Dzięki determinacji i poświęceniu osób biorących udział w akcji poszukiwawczej, udało się uniknąć tragedii. Akcja ta przypomina również o potrzebie czujności i wsparcia dla osób starszych.