Deklaracja dostępności
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej (KPP Limanowa) zapewnia dostępność na swojej stronie internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony limanowa.policja.gov.pl
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej dużej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- niektóre filmy i grafiki nie posiadają opisów dźwiękowych (audiodeskrypcji), ale posiadają dostępne cyfrowo opisy tekstowe, które można pobrać. Opisy są zamieszczone w formie załączników;
- nie wszystkie pliki dostępne do pobrania są dostępne cyfrowo lub posiadają wersje alternatywne
Treści nieobjęte przepisami
- niektóre dokumenty opublikowane przed wejściem w życie ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami. Dane kontaktowe znajdziesz w dalszej treści deklaracji
- na stronie mogą znajdować się treści, które nie zostały przez nas przygotowane i mogą być niedostępne cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklaracja została sporządzona na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można skorzystać ze standardowych skrótów klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest Jolanta Batko, adres poczty elektronicznej: jolanta.batko@limanowa.policja.gov.pl bądź pod numerem telefonu: 47 83 45 413.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementów
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy
Jeżeli chcesz zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej przejdź do:
Wniosek o zapewnienie dostępności
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym podając nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę
Możesz także zgłosić skargę, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej
Skargę możesz złożyć listownie lub mailem.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej spawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Komenda Powiatowa policji w Limanowej, ulica Żwirki i Wigury 7
- ze względu na specyfikę zadań Policji wizyty osób w Komendzie najczęściej mają charakter umówiony i osobie postronnej podczas pobytu zazwyczaj towarzyszy policjant/ka lub pracownik/czka cywilny. Skontaktowanie się przed wizytą pozwala na określenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poinformowanie o udogodnieniach i ograniczeniach oraz ustalenie zasad poruszania się i załatwiania sprawy, w tym przedstawienie szczegółowych informacji o dostępności architektonicznej oraz zakres pomocy, która może zostać udzielona. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie pomieszczenia Komendy są udostępnione dla osób postronnych.
Rozwiązanie 1. – przyjazd/przyjście bez umówienia
Na teren Komendy wchodzi się lub wjeżdża od ulicy Żwirki i Wigury. Przed budynkiem jest parking z oznakowanym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed budynkiem znajduje się pochylnia dla wjazdu wózków inwalidzkich. Po wejściu do budynku należy udać się na recepcję (po lewej stronie) gdzie pracownik wstępnie rozpozna sprawę, a następnie poprosi osobę, która zajmie się dalszym załatwianiem sprawy, w tym asystą podczas wizyty.
Rozwiązanie 2. – umówienie wizytyNa wizytę można się umówić telefonicznie, dzwoniąc na numer 47 83 54 413, pisząc na adres kpp@limanowa.policja.gov.pl bądź do policjanta/pracownika zajmującego się przedmiotową tematyką lub sprawą.
Na terenie Komendy znajduje się parking wewnętrzny, z dwoma miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. W takim przypadku nie ma konieczności wyrabiania przepustki.
W przypadku osób przybyłych bez samochodu – obowiązuje procedura uzyskania przepustki (opisana powyżej).
W dalszym przebiegu wizyty umówionej zostanie udzielona asysta pracownika/funkcjonariusza realizującego przedmiotową sprawę.
Uwagi ogólne
- budynek jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – podjazd, dostosowane niektóre toalety.
- schody wyposażone są w poręcze i ich stopnie oznaczone są kontrastową taśmą.
- budynek nie jest wyposażony w tyflomapy.
- pomieszczenia biurowe w budynku oznaczone są tabliczkami z cyframi.
- na terenie Komendy nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące.
- w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
- osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Komisariat Policji w Mszanie Dolnej
Komisariat Policji w Mszanie Dolnej mieści się przy ulicy Józefa Piłsudskiego 2A w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej. Na gmachu budynku znajduje się duży napis POLICJA, a bezpośrednio przy wejściu do budynku tablica z pełną nazwą jednostki. Do budynku prowadzi dojazd od ulicy Zielonej wykonany z kostki brukowej (wejście z poziomu chodnika).
Wejście główne do budynku posiada drzwi jednoskrzydłowe bez przeszkód w postaci progów, za drzwiami znajduje się wiatrołap, z którego prowadzą drzwi jednoskrzydłowe bez przeszkód w postaci progów prowadzące do holu.
Po lewej stronie budynku znajduje się niewielki parking, na którym zostało wyszczególnione miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
W holu, po prawej stronie, przy drzwiach wejściowych do budynku znajduje się dzwonek nadzorowany przez policjantów Zespołu Dyżurnych, którzy całą dobę służą pomocą niepełnosprawnym petentom. Stanowisko recepcyjne oraz stanowisko dyżurnego jednostki zlokalizowane są na parterze. Następnie zostanie poproszona osoba, realizująca dany zakres spraw, która pomoże w jej realizacji.
Po lewej stronie od wejścia znajduje się poczekalnia/stanowisko recepcyjne do przyjmowania interesantów oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
Przejście z holu do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami otwieranymi za pomocą czytników (chipów).
Budynek jest dwupiętrowy, nie posiada windy. Z powodu braku platform przy schodowych interesanci z niepełnosprawnością ruchową obsługiwani są w pomieszczeniu znajdującym się na parterze obiektu przy poczekalni.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące również na terenie Komisariatu nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Do obiektu można wejść z psem asystującym.
W budynku istnieje informacja wizualna, w postaci tablic o drogach ewakuacji.
Informacja ogólna o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób głosowy - dyżurny jednostki. Osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób są zapewnione poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
Komisariat Policji w Mszanie Dolnej ze względu na brak możliwości technicznych zapewnia również dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, może polegać on na spotkaniu policjanta z osobą niepełnosprawną w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu, po wcześniejszym telefonicznym wspólnie ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 83 45 650.
Komisariat Policji w Tymbarku
Komisariat Policji w Tymbarku mieści się w miejscowości Zawadka 60. Na gmachu budynku znajduje się napis POLICJA TYMBARK, a bezpośrednio przy wejściu do budynku tablica z pełną nazwą jednostki.
Przed budynkiem, na parkingu nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji są ogólnodostępne miejsca parkingowe.
Wejście główne do budynku posiada drzwi jednoskrzydłowe bez przeszkód w postaci progów, za drzwiami znajduje się wiatrołap, z którego prowadzą drzwi jednoskrzydłowe do głównego holu budynku.
Bezpośrednio za drzwiami głównymi po lewej stronie, przy drzwiach wejściowych (drugich) wewnętrznych znajduje się dzwonek służący do przywołania policjanta pełniącego dyżur.
Budynek jest dwupiętrowy, nie posiada windy. Z powodu braku platform przy schodowych interesanci z niepełnosprawnością ruchową obsługiwani są w pomieszczeniu znajdującym się na parterze obiektu.
Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące również na terenie Komisariatu nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Do obiektu można wejść z psem asystującym.
W budynku istnieje informacja wizualna, w postaci tablic o drogach ewakuacji.
Bezpośrednio przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod numerem telefonu 47 83 45 400 pod nieobecność policjantów Komisariatu Policji w Tymbarku.
Informacja ogólna o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób głosowy - obsługa sekretariatu oraz policjanci pełniący służbę w jednostce. Osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób są zapewnione poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
Komisariat Policji w Tymbarku ze względu na brak możliwości technicznych zapewnia również dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością, może polegać on na spotkaniu policjanta z osobą niepełnosprawną w domu po wcześniejszym telefonicznym wspólnie ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 83 45 611.
Posterunek Policji w Jodłowniku
Posterunek usytuowany jest w miejscowości Jodłownik 198 w budynku Urzędu Gminy Jodłownik. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną (przy wejściu). Wejście główne do Posterunku Policji ograniczone jest 15 stopniowymi schodami. Brak jest pochylni, która umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim do siedziby Posterunku.
Bezpośrednio przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod numerem telefonu 47 83 45 400 pod nieobecność policjantów Posterunku Policji w Jodłowniku.
Za drzwiami głównymi znajduje się hol prowadzący do pomieszczeń Posterunku. Wewnątrz Posterunku interesanci poruszają się na jednym poziomie, nie ma konieczności pokonywania schodów. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po pomieszczeniach Posterunku. W Posterunku Policji w Jodłowniku nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami.
Na drzwiach wejściowych zamontowana jest tablica informacyjna z numerami telefonów służbowych do poszczególnych dzielnicowych i kierownika Posterunku Policji w Jodłowniku
Do pomieszczeń Posterunku można wejść z psem asystującym. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące również na terenie Posterunku nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. W budynku istnieje informacja wizualna, w postaci tablic o drogach ewakuacji.
Posterunek Policji w Jodłowniku ze względu na brak możliwości technicznych zapewnia również dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością, może polegać on na spotkaniu policjanta z osobą niepełnosprawną w domu po wcześniejszym telefonicznym wspólnie ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 83 45 611.
Wzdłuż budynku dostępny jest parking dla interesantów z wyodrębnionym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami.
Posterunek Policji w Łukowicy
Posterunek usytuowany jest w miejscowości Łukowica 334. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na budynku (przy wejściu).
Budynek Posterunku Policji znajduje się bezpośrednio przy drodze powiatowej K-1610. Z chodnika dla pieszych wykonanego z kostki brukowej do wejścia głównego prowadzą schody składające się z dziewięciu stopni. Budynek nie posiada windy. Bezpośrednio przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod numerem telefonu 47 83 45 400 pod nieobecność policjantów Posterunku Policji w Łukowicy.
Za drzwiami głównymi znajduje się hol prowadzący do pomieszczeń Posterunku. Wewnątrz budynku interesanci poruszają się na jednym poziomie, nie ma konieczności pokonywania schodów. Brak jest pochylni, która umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim do siedziby Posterunku. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po pomieszczeniach Posterunku. W Posterunku Policji w Łukowicy nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed budynkiem dostępny jest parking dla interesantów z wyodrębnionym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami.
Po prawej stronie przy drzwiach wejściowych zamontowana jest tablica informacyjna z numerami telefonów służbowych do poszczególnych dzielnicowych i kierownika Posterunku Policji w Łukowicy.
Do pomieszczeń Posterunku można wejść z psem asystującym. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące również na terenie Posterunku nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
W budynku istnieje informacja wizualna, w postaci tablic o drogach ewakuacji.
Posterunek Policji w Kamienicy
Posterunek usytuowany jest w miejscowości Kamienica 420 w budynku Urzędu Gminy Kamienica. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na budynku (przy wejściu).
Do budynku prowadzi dojazd wykonany z kostki brukowej. Do wejścia głównego prowadzą schody składające się z siedmiu stopni. Budynek nie posiada windy. Bezpośrednio przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod numerem telefonu 47 83 45 400 pod nieobecność policjantów Posterunku Policji w Kamienicy.
Za drzwiami głównymi znajduje się hol prowadzący do pomieszczeń Posterunku. Wewnątrz budynku interesanci poruszają się na jednym poziomie, nie ma konieczności pokonywania schodów.
Brak jest pochylni, która umożliwia wjazd na wózku inwalidzkim do siedziby Posterunku. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po pomieszczeniach Posterunku. W Posterunku Policji w Kamienicy nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed budynkiem dostępny jest parking dla interesantów bez wyodrębnionego miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Po prawej stronie przy drzwiach wejściowych zamontowana jest tablica informacyjna z numerami telefonów służbowych do poszczególnych dzielnicowych i kierownika Posterunku Policji w Kamienicy.
Do pomieszczeń Posterunku można wejść z psem asystującym. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek nie jest wyposażony w tyflomapy. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące również na terenie Posterunku nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
W budynku istnieje informacja wizualna, w postaci tablic o drogach ewakuacji.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W jednostce można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego.
Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego przejdź do: Informacje dla osób niesłyszących
W Komendzie mamy również możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online.
W biurze recepcyjnym znajduje się przenośna pętla indukcyjna.
Funkcję koordynatora do spraw zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami pełni:
Pełnomocnik Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej ds. Ochrony Praw Człowieka Małgorzata Jędrzejek adres poczty elektronicznej: kpp@limanowa.policja.gov.pl. Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu: 47 83 45 540.
Przydatne linki