Tag KGP
Rozmiar czcionki
- Utworzenie Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu Poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach od wielu lat zaliczana jest do priorytetów Komendanta Głównego Policji. W ciągu ostatnich 2 lat istotnie zwiększona została liczba etatów w komórkach ruchu drogowego. Specyfika służby policjantów ruchu drogowego wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, dlatego też, aby możliwe było przeszkolenie większej liczby policjantów w tym obszarze, podjęto działania mające na celu utworzenie Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu.
- Uważaj! Cyberprzestępcy przejmują konta w mediach społecznościowych Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Twarzami tegorocznej edycji są Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Buczkowski.
- 100 lat kobiet w Policji Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać.
- Dzień bezpiecznego Internetu 2025 Dzień Bezpiecznego Internetu w bieżącym roku przypada w dniu 11 lutego. Głównym celem święta ustanowionego z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet w 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
- List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy Policji
- Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny! Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Bankowcy dla cyberedukacji: oszustwa na rynku Forex Reklamy gwarantujące szybki i duży zysk są zarzuconą na Ciebie przynętą. Zachowaj rozsądek i nie ulegaj presji! Nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami!
- Webinarium CEDUR „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie 7 października 2024 roku od 12:00 do 14:20 odbędzie się spotkanie online skierowane do indywidualnych uczestników rynku finansowego. Webinarium jest organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz kampanii World Investor Week (WIW), we współpracy z Komendą Główną Policji.
- Webinar na temat bezpiecznych wakacji Zapraszamy do udziału w webinarze organizowanym w dniu 31 lipca w godz. 18:30 – 20:00 przez Rzeczniczkę Praw Dziecka Monikę Horna-Cieślak na temat bezpiecznych wakacji, podczas którego omówimy kluczowe aspekty związane z bezpieczeństwem dzieci i nastolatków.
- Policyjne działania „Prędkość” 19 kwietnia Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
- Chroń hasło i login do banku! „Pamiętaj, jeżeli dzwonią do Ciebie z propozycją kredytu lub pożyczki, zawsze możesz się nie zgodzić. Ale jeżeli pan lub pani z banku poprosi Cię o PIN do Twojej karty albo o zainstalowanie czegoś w Twoim telefonie, to nie z Tobą takie numery. Ty już wiesz, że nie udostępniasz nikomu swoich danych ani telefonu, tak jak kluczy do swojego mieszkania. Nikomu obcemu nigdy nie daj się nabrać metodą na inkasenta, policjanta czy też na pracownika banku” – przestrzega Jerzy Kryszak.
- Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
- Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
- Oszustwa na tzw. doradców inwestycyjnych Informujemy, że pomimo nieustannej edukacji i działań ostrzegawczych podejmowanych przez sektor finansowy nadal obserwujemy ataki oszustów tzw. DORADCÓW INWESTYCYJNYCH na klientów. Ostrzegamy, oszuści nie ustępują i kontaktują się z osobami, które przy pierwszym kontakcie nie były zainteresowane inwestycją. Oszuści ponawiają kontakt i używając socjotechniki informują o rzekomo zainwestowanych pieniądzach w imieniu klienta.
- Powołanie Komendanta Głównego Policji Z dniem 21 marca 2024 r. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego powołał na stanowisko Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, który pełnił obowiązki szefa polskiej Policji od 22 grudnia 2023 r.
- Przyjmowanie zgłoszeń dotyczących dzieci ze specjalnym priorytetem – w Policji rusza pilotażowy projekt Komenda Główna Policji uruchomiła pilotażowy projekt, w ramach którego osoba zgłaszająca zaginięcie dziecka będzie mogła bezpośrednio połączyć się telefonicznie z dyżurnym danej komendy wojewódzkiej Policji. Odbędzie się to przy pomocy specjalnego telefonu (tzw. sztywne łącze). Pilotaż projektu jest realizowany w województwach małopolskim i opolskim.
- Kampania społeczna #ZnamTeNumery #ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
- Uważaj na próby wyłudzenia kodów do wpłat wysyłanych z mediów społecznościowych! Związek Banków Polskich, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komenda Główna Policji ostrzegają!
- Rolniku, kupujesz środki ochrony roślin w Internecie? – Sprawdź, jak ustrzec się przed nielegalnymi produktami! Ruszyła szósta edycja wspólnej kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin – pod hasłem Kupując podróbki, tracisz wiele razy!
- Uwaga na fałszywe e-maile Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.